Ekonomi

Borsa İstanbul’da 4 hisse güne temkinli başlayacak

Investing.com – Borsa İstanbulKAP’a yapılan açıklamalarda, Volatilite Bazlı Önlem Sistemi (VBTS) kapsamında DOFER, UFUK, MARBL ve REEDR hisselerine yönelik önlem alındığı belirtildi.

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca uygulamaya konulan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında DOFERPaylarına brüt takas, bugün seans başından itibaren geçerli olmak üzere 14/03/2024 tarihine (seans sonuna) kadar uygulanacaktır.

İlgili paya hâlihazırda uygulanmakta olan kredi işlem yasağı tedbiri, brüt takas tedbiri süresince devam edecektir.

UFUKPayları 15/02/2024 (seans başı) ile 14/03/2024 (seans sonu) tarihleri ​​arasında emir paketi tedbiri ile işlem görecek.

Emir paketi tedbiri, “piyasa düzeninin kısıtlanması ve piyasadan emir girişinin sınırlandırılması”, “emir iptalinin, emir miktarının azaltılmasının ve emir fiyatının kötüleştirilmesinin yasaklanması” ve “emir toplama bilgilerinin yayınlanmasının kısıtlanması” uygulamalarını kapsamaktadır.

UFUK hisselerinde hâlihazırda uygulanan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan kredi işlem yasağı ve brüt takas tedbirleri, emir paketi tedbirleri uygulandığı sürece devam edecek.

MERMERVe REEDRBugün itibarıyla 14/03/2024 tarihine (seans sonuna) kadar kredili işlemlerde hisse senedi üzerine bahis oynanamayacaktır.

Bugün BIST’te kısıtlamaları kaldırılacak hisseler

Bugün seansın bitmesinin prestijiyle AGROThisselerine uygulanan kredi işlem yasağı, brüt takas ve emir paketi tedbirleriyle. VKINGVe HATEKHisse senetlerine uygulanan kredili işlem yasağı kaldırılacak.

InvestingPro, başta borsa verileri, gerçeğe uygun değer, sağlık durumu ve profesyonel hisse senedi grafikleri olmak üzere, yatırımlarınızdan faydalanmanıza yardımcı olacak tüm araçlara sahiptir. Katılmak tıklamak .

haber-tufanbeyli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu