Haber

Bu kez siyasette ter dökecekler! İşte spor camiasından milletvekili adayları ve partilerinden o isimler…

Siyasi partiler, 14 Mayıs’ta yapılacak seçim için milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu’na sundu. sporDünyanın ünlü isimleri de listelerde kendine yer buldu.

ESKİ HAKEM, AK PARTİ’DEN ADAYLAR

Uzun yıllar kıdemli hakemlik yapan MHK’nın eski liderlerinden Kuddusi Müftüoğlu, AK Parti’den milletvekili adayı oldu. Müftüoğlu, Antalya’da 7. sıradan aday gösterildi. Eski milli futbolcu Alpay Özalan, AK Parti’den yine milletvekili adayı oldu. Özalan, İzmir 2. Bölge 2. Sıra milletvekili adayı olarak listede yer buldu.

Kuddusi Müftüoğlu

DÜNYA ŞAMPİYONU TAEKWANDOİST CHP LİSTESİNDE YER ALDI

Dünya Şampiyonası, Dünya Grand Prix’si ve Avrupa Şampiyonası’nda iki madalya, Grand Slam, Akdeniz Oyunları ve Dünya Üniversite Oyunları’nda altın madalya kazanan eski tekvandocu İrem Yaman, CHP tarafından Ankara 2. Bölge 4. sıra adayı oldu.

İrem Yaman

DÜZGÜN PARTİ’DEN GÖKHAN ZAN VE ÜNAL KARAMAN SEÇMEYE GİRDİ

Eski futbolcu Gökhan Zan ve teknik direktör Ünal Karaman, İYİ Parti’den milletvekili adayı oldu. Zan, Hatay 2.lik; Karaman ise Konya’dan aday olarak listede yer aldı.

KENAN SOFUOĞLU BU KEZ ADAY DEĞİLDİ

AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu ise partisinin açıkladığı milletvekili aday listesinde kendisine yer bulamadı. Dünya şampiyonu motosikletçinin listede gönüllü olarak yer almadığı öne sürülüyor.

habergungoren.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu