Haber

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş: ‘Sözü kuvvetli, etkin gücü olan bir Türkiye hedefliyoruz’

– Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş; “Sözü kuvvetli, etkin gücü olan bir Türkiye hedefliyoruz”

ERZURUM – Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, Erzurum Kongresi’nin 104. Yıl etkinlikleri çerçevesinde geldiği Erzurum’da STK temsilcileri ve iş insanlarıyla bir araya geldi.

Erzurum Sivil Toplum Kuruluşları ve İş İnsanları Buluşması’nın açılış konuşmasını Erzurum Valisi Okay Memiş yaptı. Ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, Türkiye’nin büyük bir millet ve devlet olduğunu vurgulayarak, “Tarihimiz, zenginliklerle iftihar edeceğimiz nice altın sayfalarla dolu. Bu milletin köklerini oluşturan bu büyük zenginliklerden istifade ederek ileriye yürümek boynumuzun borcudur. Geçmişte gurur duyduğumuz büyük hadiseleri sadece görmek ve okumak yerine, geçmişte yaşadığımız büyük hadiseleri ancak gelişmelerle veya destansı bir zümre vasıtasıyla anlamak için ileriye gitmek gerektiğini söylüyoruz.” Anlatılardan sadece gerçek bir tarih kongresi olarak ileri gitmek yerine örneğin Erzurum Kongresi’nde diyoruz ki, ikinci yüzyılımızda büyük ivme kazandığımız Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılının başında çok daha hazırlıklı ve daha nitelikli adımlar atmamız gerekiyor. Bunun için sivil toplumun gücüne büyük önem veriyoruz.”

Başkan Kurtulmuş daha sonra, “Türkiye’nin önündeki büyük hedefleri gerçekleştirmesi sadece halktan beklenebilecek bir şey değil. Erzurum’daki her bir sivil toplum kuruluşumuzun kendi alanında öncü olması, kendi alanında lider olması ve bölgeye katkı sağlamak için bu yarışın parçası olması şarttır. Daha güçlü bir Türkiye için omuz omuza mücadele edeceğiz. Bunu birleştirici bir güç olarak kullanabilmemiz lazım. 85 milyonun içinde çok farklı görüşler olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu