Teknoloji

Resident Evil 4 Remake Satış Rakamı Açıklandı

Capcomtarafından yapılan yeni bir açıklama ile Resident Evil 4 Remake satış rakamı göründü. Merakla beklenen yeniden üretici, ilk iki gününde çarpıcı bir performans sergiledi. Detaylar burada.

Capcom bildiğiniz üzere Resident Evil serisinde iki farklı koldan ilerliyor. Bir yandan oyunculara yeni oyunlar sunarken, diğer yandan klasikleşmiş oyunları RE Engine ile yeniden yaparak her iki tarafta da ticari başarı elde eden çalışmalara imza atıyor. Resident Evil 4 ise şimdilik yapımların sonuncusu oldu.

24 Mart 2023 Cuma günü PC (Steam), PlayStation 4, PlayStation 5 ve Xbox Series için çıkan oyun, Steam mağazasında Resident Evils’ın ortasında Village’ın yerini alarak çıkışının en iyi konumunda. Eşzamanlı oyuncu rekoru kıran Resident Evil 4 Remake, Capcom şirketini de memnun eden bir satış performansı gösteriyor.

Resident Evil 4 Remake, Satış Sayısıyla Şaşırttı

Japon oyun devinin çıkışının ardından yaptığı son açıklamaya bakılırsa, iki günde üç milyon satış sol arka. Böyle bir başlangıç, son dönemde yüksek ticari başarı elde eden oyunların ortasına, üretilmiş Resident Evil 4 oyununu da yazacağımızın işareti diyebiliriz. Elbette zamanın akışı içinde daha net ortaya çıkacaktır. Şimdilik Resident Evil 7: Biohazard 11,7 milyon kopya sattı ve Resident Evil 2 Remake 11,2 milyon kopya satarak ilk iki sırada yer aldı diyelim.

Peki, Resident Evil 4 Remake hakkında ne düşünüyorsunuz? Deneme şansınız oldu mu? Oyunu beğendiniz mi yoksa orijinal haliyle aklınızda kalmasını mı istiyorsunuz? Yorum bölümünde buluşalım!

haber-gungoren.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu